Urządzenia STEM - AV Multimedia
Połączmy tradycyjne, prawdziwe doświadczenia, obserwacje z wynikami, obrazami na komputerze. Uruchamiajmy kreatywność i wyobraźnię. Stwórzmy świetne warunki do nauki kodowania.
Poniżej przedstawiamy kilka cytatów z założeń programów unijnych na lata 2014 – 2020:
- „wyposażenie szkolnych pracowni w narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych lub matematyki”,
- „doposażenie w niezbędne pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt do rozpoznawania potrzeb rozwojowych, edukacyjnych i możliwości psychofizycznych oraz wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii uczniów”,
- „budowanie i rozwijanie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy (matematyczno – przyrodniczych, ICT, językowych)”
- „tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu”.
Mamy nadzieję, że niżej przedstawione urządzenia wpisujące się w nową terminologię STEM (Sience, Technology, Engineering, Mathematics) oraz STEAM (STEM+ART.) znajdą się w Państwa szkołach dzięki programom unijnym i nie tylko.
Cubico- wspaniała zabawa z kodowaniem dla przedszkolaków i uczniów klas młodszych.
Możliwe kodowanie bez elektroniki, jak w grach planszowych oraz przez połączenie specjalnego modułu z tabletem.
Roboty Jimu Robot- doskonale wyrabiające umiejętności konstrukcyjne i uczące podstaw oprogramowania. Gotowe zestawy konstrukcyjne z dużą ilością elementów takich jak: silniki, mikrokomputery, przeguby itp. Kodowanie w róznych formach.
Roboty Edison- jedne z niewielu, które umożliwiają naukę programowania na etapie całej szkoły podstawowej poprzez rózne sposoby kodowania, od ikon dla początkujących, po programowanie w trybie tekstowym dla klas 7,8, w języku Phyton.
Klocki elektroniczne littleBits - poprzez montowanie układów elaktrycznych pozwalają poznać sekrety elektroniki, uczą inwencji i wynalazczości. Moduły programowalne umożliwią poznanie zasad kodowania.
Laboratoria cyfrowe Einstein - w atrakcyjny sposób pozwalają przeprowadzic badania i doświadczenia przedstawiając ich przebieg i wyniki w czasie rzeczywistym na ekranach tabletów czy monitorów.
Laboratoria cyfrowe Labdisc - idealne do pracy w terenie. Niewielkie dyski wyposażone w kilkanaście czujników, akumulatory, GPS, pamięć. Odczyty gromadzone w pamięci dysku powiązane są w razie potrzeby ze wspólrzędnymi geograficznymi. Można tworzyć mapy temperaturowe, zanieczyszczeń itp. Dodatkowe czujniki umożliwiają wykonanie założonych doświadczeń w klasie i terenie.
Laboratoria cyfrowe Pasco - najbardziej rozbudowane, z prawie tysiącem czujników, sond, mierników na wszystkie poziomy edukacji, łacznie z nauczaniem akademickim!
Szkolne studio telewizyjne TVS - profesjonalne studio z dużą ilością wirtualnych scenografii umożliwiających tworzenie, rejestrację, audycji telewizyjnych - publicystycznych, fabularnych teatrów , filmów, kabaretów itp. Zawiera oprogramowanie do tworzenia własnych scenografii.
Pracownie językowe Interactive i Mentor - najlepsze narzędzie do nauki języków. Słuchawki i mikrofon pozwalają każdemu uczniowi ćwiczyć w tym samym czasie, dzięki czemu każda godzina lekcyjna może zaowocować wielokrotnie lepszymi wynikami.
Mikroskopy i Teleskopy Optek i Bresser - mikroskopy połączone poprzez kamery okularowe bezpośrednio z komputerem pozwalają na obserwacje preparatów na wielkim ekranie, a przy pomocy sprzętu interaktywnego opracowywanie obrazów i zapisywanieich w komputerze w formie zdjęć i filmów. Bogatą ofertę mikroskopów uzupełniają akcesoria: kamery, preparaty, narzędzia do tworzenia preparatów a take teleskopy, lunety, lornetki, lupy itp.